Jeżeli masz już zainstalowanego Menadżera Serwisu Multi lub KSERO oraz serwer Firebird, lub posiadasz dostęp do zdalnego serwera na innym komputerze, możesz rozpocząć pracę.

Poniżej kilka ważnych kroków, które należy wykonać

  • Pierwsze uruchomienie program to wczytanie pliku licencji, jeżeli jej nie posiadasz, program można uruchomić w trybie Demo.
  • Następnie należy ustawić połączenia z bazą danych. Jeżeli masz już bazę danych, należy wskazać jej położenie lokalne lub sieciowe, jeżeli jeszcze baza nie istnieje, należy utworzyć nową. Po wybraniu tworzenia nowej bazy danych pojawi się kreator, który ułatwi ten proces.
  • Gdy już baza istnieje i uruchomisz program, w wersji MULTI wprowadź dane Twojej firmy. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane. Dane te będą wykorzystywane na wydrukach np. zleceń, faktur, raportów.
  • Po zapisaniu danych możesz zalogować się do programu podając ustalony login i hasło.
  • Warto wprowadzić kilka ustawień w programie, które ułatwią pracę i ustalą pewne zasady. Są to różne ustawienia, które dostępne są w menu "Program"

Aby ułatwić zapoznanie się z programem został przygotowany krótki filmu, który pokazuje kolejne czynności jakie należy wykonać przy pierwszym uruchomieniu programu Menadżer Serwisu Multi.

 

 

Dla Menadżera Serwisu KSERO zobacz poniższy film.

 

 

Dla Menadżera Serwisu AUTO zobacz poniższy film.